שמאי מקרקעין

בעידן בו שוק הנדל"ן רותח, כל הזדמנות נדלנ"ית מחוזרת על ידי אינספור משקיעים פוטנציאליים וספקולציות לגבי העתיד בתחום הפכו לעניין שבשגרה, כל פעילות נדל"נית חייבת להיות מלווה על ידי מומחה. כך, הפכו שמאי מקרקעין לבעלי המקצוע המחוזרים ביותר בענף הנדל"ן.

מביני עניין בתחום הנדל"ן, משקיעים וותיקים וכרישי נדל"ן כבר יודעים שכל פעילות נדל"נית, בין אם בירור פרטים הנוגעים להזדמנות השקעה בנדל"ן ובין אם ביצוע עסקה בפועל, דורשת ייעוץ מקדים וליווי של שמאי מקרקעין מומחה. אז מי הם שמאי המקרקעין ומהי התמחותם? מדוע נדרש סיוע של שמאי מקרקעין ומהן התועלות מסיוע זה? כל מה שרציתם לדעת על שמאי מקרקעין ולא הרגשתם צורך לשאול.

 

מיהו שמאי המקרקעין?

שמאי מקרקעין הינו בעל מקצוע מומחה, העוסק בהערכת שוויים של נכסי דלא ניידי (נדל"ן). הפעילות בתחום זה הינה מוסדרת וקבועה בחוק (חוק שמאי מקרקעין) ומאושרת למי שהוסמכו באופן רשמי על ידי מועצת שמאי המקרקעין, לאחר שעברו את מבחני ההסמכה, כמו גם תקופת התמחות.

הכשרתם של שמאי המקרקעין כוללת בין היתר לימודי כלכלה, חשבונאות, מימון, דינים (לרבות דיני תכנון עירוני, מיסוי מקרקעין, הנדסת בניין ועוד. תחומים אלו מעניקים לשמאי את מלוא הידע הנדרש לעיסוק בהערכת שווים של נכסים, בייעוץ בתהליכי רכישת נדל"ן ובליווי צמוד של הלקוח בכל הנוגע למיסוי והתנהלות מול הרשויות.

 

מדוע נדרש סיוע של שמאי מקרקעין בעת בחינת עסקה נדל"נית וטרם ביצועה?

שמאי המקרקעין מוסמך כאמור בביצוע הערכת שוויו של נכס, על פי המודלים המקובלים להערכת נכסים. עם זאת, פעילותו אינה מסתכמת אך ורק בבחינת שווי, שכן ישנם פרמטרים רבים נוספים המשפיעים על כדאיות ביצוע עסקה נדל"נית.

על השמאי לבצע מגוון בדיקות הנוגעות לנכס ומאפייניו, הן בהיבט הפיזי והם בהיבט המשפטי והבירוקרטי, כך שיוכל לתת למעוניינים ברכישת או במכירת נכס, מידע מקיף ומלא. בין הבדיקות המבוצעות ישנן בדיקות משפטיות, בדיקות תכנון עתידי לסביבתו של הנכס (תב"ע), בחינת המיסוי הנוגע לכל שלבי העסקה ולכל אחד מהצדדים המעורבים בה, בדיקת בעלות והיתרי בנייה ועוד.

לאחר בדיקה מקצועית ומקיפה של כל אלו, מפיק שמאי המקרקעין דו"ח מפורט המוגש לשוכרי שירותיו ובו ביכולתם לראות את התמונה המלאה הנוגעת לעסקת הנדל"ן ולקבל החלטה מושכת לגבי כדאיותה. דו"ח השמאות המופק וחוות דעתו של שמאי מקרקעין , יכול לשמש את מזמין השמאות בתהליך מכירת או רכישת נכסי נדל"ן, בתהליכי משא ומתן, בהתנהלות מול גופים ממשלתיים ורשויות המס וכו'.

 

ליווי אישי ומתן ערך מוסף

עסקה נדל"נית אינה עניין של מה בכך וכוללת תהליכים בירוקרטיים שעלולים להיות מורכבים ובחלקם אף לא מובנים למי שאינם בקיאים בתחום. סיוע של שמאי מקרקעין יאפשר לשוכריו ליהנות מייעוץ צמוד הכולל הסברים על כל שלב בתהליך וביטחון מלא בכך התהליך יבוצע כראוי.

כמו כן, ליווי על ידי שמאי מקרקעין אף עשוי לחסוך לשוכריו הוצאות הנוגעות לביצוע העסקה ובהן בחינת אפשרות להפחתת היטל השבחה (היטל המשולם לרשות המקומית עבור עליית שוויים של מקרקעין עקב אישור תכנית, מתן הקלה או התרת שימוש חורג) ואף בהפחתת תשלומים לרשות מקרקעי ישראל.

 

לסיכום – שירותיו של שמאי מקרקעין הינם חיוניים עבור מי שמעוניינים בבחינת כדאיותה של עסקה נדל"נית או במימושה בפועל, תוך ליווי מקצועי המעניק שקט נפשי וביטחון מלא לאורך תהליך ביצוע העסקה ובהשלמתו. ביצוע עסקה ללא סיוע של שמאי מקרקעין מטעמכם עלול לגרור קבלת החלטה מוטעית, על סמך נתונים חלקיים וחסרים ובמקרים חריגים אף נתונים שגויים (בין אם במכוון ובין אם לאו).

יאיר אלה הינו שמאי מקרקעין ויועץ נדל"ן מומחה, המעניק שירותי ליווי וייעוץ מקיפים לבחינת עסקאות נדל"ן, מראשית התהליך, לכל אורכו ועד לרגע החתימה המיוחל. זאת, תוך התחייבות למתן יחס אישי, מקצועי ואדיב.

תוכן עניינים

כולסטרול

כולסטרול הוא סוג של שומנים הנמצאים בדם והוא הכרחי לתפקוד הגוף. כולסטרול הוא סוג של שומנים הנמצאים בדם והוא הכרחי לתפקוד הגוף. כולסטרול מסייע לעיכול,

דליפת שתן

 דליפת שתן היא בעיה שכיחה המשפיעה על גברים ונשים כאחד. 2. זה נגרם מלחץ מוגבר בשלפוחית השתן, מה שמוביל לשחרור שתן לפני שהגיע הזמן ללכת

בריחת שתן

בריחת שתן היא חוסר יכולת לשלוט במתן שתן או יציאות. זה יכול לקרות מסיבות רבות, כולל לידה והזדקנות. בריחת שתן יכולה לגרום למבוכה ואי נוחות.

תפקוד מיני

תפקוד מיני הוא תופעה מורכבת שנקבעת על ידי גורמים רבים. זה יכול להיות מושפע מגיל, בריאות פיזית ונפשית ובחירות אורח חיים. מטרת מאמר זה היא