שליכט צבעוני – על הטרנד החדש של צביעת הבית

תוכן עניינים

 

תהליך צביעה של בית חדש או בית קיים, בין אם זה במהלך שיפוץ או רק לשם עיצוב מחדש, הוא איננו תהליך מורכב אך הוא חייב להתבצע בצורה מסודרת וחייב לענות על הצרכים של דיירי המקום. לשם כך, הם צריכים להחליט לא רק איזה סוג צבע יתאים למבנה, אלא גם באיזה סגנון צביעה יהיה נכון לבצע את התהליך.

במהלך השנים, נוצרו סגנונות צביעה שונים אשר נועדו לאפשר לבעלי מבני מגורים או לדיירים בהם, ליהנות מאופציות שונות ומגוונות, אשר גם הכניסו רוח חדשה וייחודית למבנה ולעיתים גם הכניסו סגנון מקורי ושונה. בפרט אם מדובר במבנים ישנים שסגנון הצביעה בהם היה סטנדרטי.

דוגמא טובה לסגנון שכזה הוא שליכט צבעוני. מדובר על סגנון שתפס תאוצה במהלך השנים, לא רק במבני מגורים אלא גם במבנים אחרים. החל מבתי עסק, בתי קפה, מסעדות וחנויות, מוסדות ציבור, מוסדות לימוד, מוסדות בריאות ועוד.

הרעיון של שליכט צבעוני הוא מאוד פשוט. במקום לצבוע את המבנה בצבע אחד, בדרך כלל בלבן, בצביעה חלקה, הרי אפשר לצבוע את המבנה, בחלקו הפנימי והחיצוני, בשלל צבעים, בין אם זה צבע אחיד או במספר צבעים במקביל, ולעשות את זה בסגנון שהקיר לא יהיה חלק לגמרי. זה יוצר סגנון הרבה יותר מיוחד ואומנותי.


מאיפה זה הגיע וכיצד משתמשים בו?

בעיקרון, השליכט שאנחנו מכירים היום, הוא שלב חדשה באבולוציה של הצביעה. בעבר זה היה מוכר בשם "שפריץ", אך היום מדובר על פתרון צביעה הרבה יותר מתקדם, איכותי ונקי. צריך לומר, הרבה יותר קל לעשות שליכט מאשר שפריץ ולו מהסיבה הפשוטה, ניתן לקנות פחיות מוכנות של צבע מסוג זה ולהשתמש בו.

אנחנו יכולים למצוא שונים של צבע שליכט, הן שליכט לבן והן צבעוני, כלומר פחיות של צבעים שונים, כמו כן אנחנו יכולים למצוא סוגי צבע שונים, בין אם זה צבע אקרילי, צבע פלסטי ועוד. כל אחד יכול לבחור את הצבע המועדף עליו ואיתו לבצע תהליך של צביעת קירות.

למעשה, שליכט הוא ציפוי דקורטיבי שמבוסס על חומרים שונים, והוא משמש כמין ציפוי לקיר במגוון צבעים שונים. מדובר על חומר הרבה יותר עבה וחזק מאשר צבע רגיל, הוא גם נשמר הרבה יותר טוב מאשר צבע סטנדרטי, בין אם זה מפני תנאי מזג, סדקים או כל דבר אחר. מדובר על חומר הרבה ידידותי, אשר נחשב בריא יותר לבני אדם.

כאמור אפשר למצוא סוגים שונים של שליכט, בין אם זה צבעוני, לבן או אחר. אפשר למצוא גם סוגים שונים מבחינת איכות וסגנון, הן כאלה שיוצרים מראה קלאסי והן כאלה שיוצרים מראה בסגנונות שונים, למשל, סגנון כפרי, סגנון מודרני, סגנון גס או עדיין ועוד. כל אחד יכול לבחור את הסגנון המועדף עליו.


כיצד בוחרים באיזה שליכט להשתמש?

כפי שציינו בתחילת המאמר, תהליך צביעה חלק בתהליך עיצוב המבנה. בין אם מדובר על מבנה חדש לגמרי ובין אם מדובר על מבנה ישן, קיים. לכן, אנחנו צריכים לבחור שליכט שיתאים לסגנון המבנה מחד ולעיצוב שאנחנו רוצים לספק לו.

מעבר לכך, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, כיצד הצבעים של השליכט ישתלבו במקום וכיצד הם יוכלו לייצר עבורנו מבנה בסגנון שאנחנו מחפשים, מקום בו נוכל ליהנות מאיכות חיים נעימה. עלינו לבחון כיצד הצבעים יוכלו להשתלב עם פריטי הריהוט השונים ובאופן כללי עם הפריטים שאמורים לעזור לנו בעיצוב המקום. כך שהצבע יהיה חלק בלתי נפרד מהמבנה.

יצירת כלי על אובניים בקורס קרמיקה
מחמר לאבן: חקר אומנות כלי הקרמיקה בקורס קרמיקה

נמאס לכם מאותם תחביבים ישנים? מחפשים משהו חדש ומרגש לצלול לתוכו? ובכן, אל תחפשו רחוק יותר כי יש לנו את ההצעה המושלמת עבורכם – יצירת כלי קרמיקה על אבנים! במאמר זה ניקח אתכם למסע בעולם המופלא של הקרמיקה, תוך התמקדות ספציפית באמנות כלי הקרמיקה. אז, תפסו את הסינר ובואו נתחיל!

יום בחייו של גיימר מקצועי

אחד מענפי הספורט הפופולאריים ביותר בעולם, לא בהכרח מוגדר ספורט במובן הקלאסי של המילה. מדובר על גיימינג, משחקי מחשב. על פי הערכה, למעלה מ-3.2 מיליארד