שליכט צבעוני – על הטרנד החדש של צביעת הבית

 

תהליך צביעה של בית חדש או בית קיים, בין אם זה במהלך שיפוץ או רק לשם עיצוב מחדש, הוא איננו תהליך מורכב אך הוא חייב להתבצע בצורה מסודרת וחייב לענות על הצרכים של דיירי המקום. לשם כך, הם צריכים להחליט לא רק איזה סוג צבע יתאים למבנה, אלא גם באיזה סגנון צביעה יהיה נכון לבצע את התהליך.

במהלך השנים, נוצרו סגנונות צביעה שונים אשר נועדו לאפשר לבעלי מבני מגורים או לדיירים בהם, ליהנות מאופציות שונות ומגוונות, אשר גם הכניסו רוח חדשה וייחודית למבנה ולעיתים גם הכניסו סגנון מקורי ושונה. בפרט אם מדובר במבנים ישנים שסגנון הצביעה בהם היה סטנדרטי.

דוגמא טובה לסגנון שכזה הוא שליכט צבעוני. מדובר על סגנון שתפס תאוצה במהלך השנים, לא רק במבני מגורים אלא גם במבנים אחרים. החל מבתי עסק, בתי קפה, מסעדות וחנויות, מוסדות ציבור, מוסדות לימוד, מוסדות בריאות ועוד.

הרעיון של שליכט צבעוני הוא מאוד פשוט. במקום לצבוע את המבנה בצבע אחד, בדרך כלל בלבן, בצביעה חלקה, הרי אפשר לצבוע את המבנה, בחלקו הפנימי והחיצוני, בשלל צבעים, בין אם זה צבע אחיד או במספר צבעים במקביל, ולעשות את זה בסגנון שהקיר לא יהיה חלק לגמרי. זה יוצר סגנון הרבה יותר מיוחד ואומנותי.


מאיפה זה הגיע וכיצד משתמשים בו?

בעיקרון, השליכט שאנחנו מכירים היום, הוא שלב חדשה באבולוציה של הצביעה. בעבר זה היה מוכר בשם "שפריץ", אך היום מדובר על פתרון צביעה הרבה יותר מתקדם, איכותי ונקי. צריך לומר, הרבה יותר קל לעשות שליכט מאשר שפריץ ולו מהסיבה הפשוטה, ניתן לקנות פחיות מוכנות של צבע מסוג זה ולהשתמש בו.

אנחנו יכולים למצוא שונים של צבע שליכט, הן שליכט לבן והן צבעוני, כלומר פחיות של צבעים שונים, כמו כן אנחנו יכולים למצוא סוגי צבע שונים, בין אם זה צבע אקרילי, צבע פלסטי ועוד. כל אחד יכול לבחור את הצבע המועדף עליו ואיתו לבצע תהליך של צביעת קירות.

למעשה, שליכט הוא ציפוי דקורטיבי שמבוסס על חומרים שונים, והוא משמש כמין ציפוי לקיר במגוון צבעים שונים. מדובר על חומר הרבה יותר עבה וחזק מאשר צבע רגיל, הוא גם נשמר הרבה יותר טוב מאשר צבע סטנדרטי, בין אם זה מפני תנאי מזג, סדקים או כל דבר אחר. מדובר על חומר הרבה ידידותי, אשר נחשב בריא יותר לבני אדם.

כאמור אפשר למצוא סוגים שונים של שליכט, בין אם זה צבעוני, לבן או אחר. אפשר למצוא גם סוגים שונים מבחינת איכות וסגנון, הן כאלה שיוצרים מראה קלאסי והן כאלה שיוצרים מראה בסגנונות שונים, למשל, סגנון כפרי, סגנון מודרני, סגנון גס או עדיין ועוד. כל אחד יכול לבחור את הסגנון המועדף עליו.


כיצד בוחרים באיזה שליכט להשתמש?

כפי שציינו בתחילת המאמר, תהליך צביעה חלק בתהליך עיצוב המבנה. בין אם מדובר על מבנה חדש לגמרי ובין אם מדובר על מבנה ישן, קיים. לכן, אנחנו צריכים לבחור שליכט שיתאים לסגנון המבנה מחד ולעיצוב שאנחנו רוצים לספק לו.

מעבר לכך, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, כיצד הצבעים של השליכט ישתלבו במקום וכיצד הם יוכלו לייצר עבורנו מבנה בסגנון שאנחנו מחפשים, מקום בו נוכל ליהנות מאיכות חיים נעימה. עלינו לבחון כיצד הצבעים יוכלו להשתלב עם פריטי הריהוט השונים ובאופן כללי עם הפריטים שאמורים לעזור לנו בעיצוב המקום. כך שהצבע יהיה חלק בלתי נפרד מהמבנה.

תוכן עניינים

כמה עולה לבנות בריכה

בריכה ביתית הפכה בשנים האחרונות לחלום הישראלי של מי שמחזיק בבית פרטי. היא הופכת את השהות בבית לנעימה, היא מפנקת, היא מספקת פעילות לילדים לאורך

הדרך לקבל אישור פטור ממס הכנסה

ישנן דרכים רבות המובילות לאישור המבוקש של פטור ממס הכנסה. לרוב נושאים הקשורים במיסוי נשמעים מאד מבלבלים ומסובכים אך כאן לשמחתנו התמונה קצת שונה, במאמר

בניית תעלת ניקוז נמוכה

אנו זקוקים לניקוז כמעט בכל מקום ואנו לא נותנים לכך את הדעת עד שאנו נתקלים בבעיית ניקוז או כאשר אנו מבצעים בנייה לבתים חדשים בהם