עודפי יבוא ותרומתם לכיס שלך

תוכן עניינים

תחום המוצרים העומדים בעמדות התצוגה וכן העודפים במיוחד בענפי החשמל והאלקטרוניקה משגשגים בארץ בזכות יבוא עודף ממקומות בעולם כמו לדוגמא מוצרים מסין. התחדשות מהירה של רשימת המוצרים המיובאים, החזרות של מוצרים בידי לקוחות וכן יבוא מוצרים מוחזרים אחרים מחוץ לארץ תורמים לעסק זה לשגשג יותר ויותר. מדובר בשוק שהולך ומתרחב אודות מוצרים שמצד אחד אי אפשר לקרוא להם "יד שנייה", אך מצד שני לא בדיוק "חדשים" במובן הקלאסי של המונח. מקובל לחשוב כי מוצרים שחוזרים אל היבואן חוזרים בשל סיבות כמו התחרטות של הלקוח, שימוש של החנות לצורכי עמידה בתצוגה, או אפילו החלפה של דגם חדש ומעודכן יותר.

כיצד מגדירים עודפי יבוא?

מה הם בעצם עודפי יבוא? עודפי יבוא הינם מוצרים שנכנסים למעגל המכירה מחדש. נראית מגמה ניכרת יותר של מוצרי עודף יבוא במערך האלקטרוניקה השונים – ממחשבים ועד מקררים למיניהם. מהי הסיבה לעודפי היבוא? כמה סיבות – במוצרי אלקטרוניקה שיעור התקלות והפגמים מן הסתם גבוה יותר בהשוואה למוצרים אחרים כמו בגדים, ההחזרות של המוצרים הללו בידי לקוחות נפוצה ותדירה יותר, וכן ההתמדה של הפיתוחים הטכנולוגיים והעדכון של דגם ישן בחדש, תורמים לכמות ייצור עודפים חדשים.

הפער במחירים של מוצרים מסין המוגדרים עודפי יבוא לבין אלה החדשים יכול להגיע לעשרות אחוזים, מה שיכול ליצור משיכה ואטרקטיביות בקרב לקוחות המעוניינים במוצרים טובים אך זולים. אמנם בפועל, צרכנים רבים חוששים מרכישה של מוצרים מסין הנחשבים עודפי יבוא בשל המוניטין המפוקפק שלהם, והספקנות בנוגע לאיכות וטיב המוצר.

עד כמה פערי המחירים עשויים להיות משמעותיים?

השאלה הנשאלת היא, בנוגע לצרכן הישראלי בכל הקשור לעודפי יבוא, זה עד כמה פערי המחירים עשויים להיות משמעותיים במוצרים המוגדרים עודפי יבוא בכל תחום, ובדגש על מוצרי חשמל ומוצרים גדולים? בישראל, ניכר שרוב העודפים שייכים למחלקת מוצרי האלקטרוניקה והחשמל. בדרך כלל, נראה שאריזתם המקורית של המוצר נשמרת ללא פגם, ובשל הלחץ הרב למכור אותם, חנויות רבות מורידות את המחירים שלהם ברמה דרסטית, אפילו בהנחות שיכולות להגיע ל -50% מערך המחיר המקורי. לקוחות רבים נוטים לחשוב בטעות כי מוצרי העודפים הינם ישנים ולא עדכניים, אך הרבה פעמים דווקא מדובר במוצרים עדכניים ואיכותיים למדי. בקרב מוצרי האלקטרוניקה, בשל התחרות הטכנולוגית בין חברות הייצור על המוצר החדשני והעדכני ביותר, הדגמים מתחלפים חדשים לבקרים, מה שיוצר גלים של מוצרים חדשים למדי המוחלפים בגרסא עדכנית יותר, מה שמותיר את המוצר הקודם בתור עודף יבוא.

האם כדאי לרכוש מוצרים המוגדרים עודפי יבוא בסיטונאות?

אם אתם מעוניינים לבצע רכישה גדולה של מוצרים המוגדרים עודפי יבוא, המחיר מצד אחד יכול לשחק תפקיד בשל ההוזלה המשמעותית שתוכלו לקבל, אך עם זאת עליכם לקחת בחשבון שיש כאן סיכון לא קטן במיוחד. עודפי ייבוא יכולים להיות אופציה מעולה עבור הצרכן הישראלי היחיד, אך בכל הנוגע לרכישה סיטונאית, צריך להיזהר ולבחון את מלאי המוצרים ואיכותם. בקרב המוצרים העודפים, ייתכנו מוצרים מחודשים או שעמדו בתצוגה, מה שיכול להעלות את החשש כי הם הופעלו שעות על גבי שעות במהלך הצבתם בחנות לעיני כל, למשל טלוויזיות. רכישה סיטונאית יכולה להיות הוזלה משמעותית לסיטונאי אך רצוי מאוד לבדוק את טיבם ותקינותם של כל המוצרים אחד אחד. 

 

יום בחייו של גיימר מקצועי

אחד מענפי הספורט הפופולאריים ביותר בעולם, לא בהכרח מוגדר ספורט במובן הקלאסי של המילה. מדובר על גיימינג, משחקי מחשב. על פי הערכה, למעלה מ-3.2 מיליארד

ערב נשים

דמיינו לילה מלא בצחוק, כיף ויצירתיות, הכולל סדנת קוסמטיקה, מופע סטנד-אפ פרטי, ואפילו הרפתקת קמפינג מדהימה בים המלח. ואם זה לא מספיק, תיהנו מארוחת ערב

מזגן ברכב
פתרונות קירור במכונית: שמירה על קור רוח על הכביש

עם הטמפרטורות הלוהטות של הקיץ והביקוש הגובר לחוויות נהיגה נוחות, מערכות הקירור הפכו למאפיין חיוני במכוניות מודרניות. ממערכות מיזוג אוויר בסיסיות ועד ליחידות קירור מתקדמות, קיימות אפשרויות שונות כדי לשמור על קור רוחך ואת הנוסעים שלך במהלך חודשי הקיץ החמים. במאמר זה נבדוק פתרונות קירור שונים למכוניות והיתרונות שלהם.