עודפי יבוא ותרומתם לכיס שלך

תוכן עניינים

תחום המוצרים העומדים בעמדות התצוגה וכן העודפים במיוחד בענפי החשמל והאלקטרוניקה משגשגים בארץ בזכות יבוא עודף ממקומות בעולם כמו לדוגמא מוצרים מסין. התחדשות מהירה של רשימת המוצרים המיובאים, החזרות של מוצרים בידי לקוחות וכן יבוא מוצרים מוחזרים אחרים מחוץ לארץ תורמים לעסק זה לשגשג יותר ויותר. מדובר בשוק שהולך ומתרחב אודות מוצרים שמצד אחד אי אפשר לקרוא להם "יד שנייה", אך מצד שני לא בדיוק "חדשים" במובן הקלאסי של המונח. מקובל לחשוב כי מוצרים שחוזרים אל היבואן חוזרים בשל סיבות כמו התחרטות של הלקוח, שימוש של החנות לצורכי עמידה בתצוגה, או אפילו החלפה של דגם חדש ומעודכן יותר.

כיצד מגדירים עודפי יבוא?

מה הם בעצם עודפי יבוא? עודפי יבוא הינם מוצרים שנכנסים למעגל המכירה מחדש. נראית מגמה ניכרת יותר של מוצרי עודף יבוא במערך האלקטרוניקה השונים – ממחשבים ועד מקררים למיניהם. מהי הסיבה לעודפי היבוא? כמה סיבות – במוצרי אלקטרוניקה שיעור התקלות והפגמים מן הסתם גבוה יותר בהשוואה למוצרים אחרים כמו בגדים, ההחזרות של המוצרים הללו בידי לקוחות נפוצה ותדירה יותר, וכן ההתמדה של הפיתוחים הטכנולוגיים והעדכון של דגם ישן בחדש, תורמים לכמות ייצור עודפים חדשים.

הפער במחירים של מוצרים מסין המוגדרים עודפי יבוא לבין אלה החדשים יכול להגיע לעשרות אחוזים, מה שיכול ליצור משיכה ואטרקטיביות בקרב לקוחות המעוניינים במוצרים טובים אך זולים. אמנם בפועל, צרכנים רבים חוששים מרכישה של מוצרים מסין הנחשבים עודפי יבוא בשל המוניטין המפוקפק שלהם, והספקנות בנוגע לאיכות וטיב המוצר.

עד כמה פערי המחירים עשויים להיות משמעותיים?

השאלה הנשאלת היא, בנוגע לצרכן הישראלי בכל הקשור לעודפי יבוא, זה עד כמה פערי המחירים עשויים להיות משמעותיים במוצרים המוגדרים עודפי יבוא בכל תחום, ובדגש על מוצרי חשמל ומוצרים גדולים? בישראל, ניכר שרוב העודפים שייכים למחלקת מוצרי האלקטרוניקה והחשמל. בדרך כלל, נראה שאריזתם המקורית של המוצר נשמרת ללא פגם, ובשל הלחץ הרב למכור אותם, חנויות רבות מורידות את המחירים שלהם ברמה דרסטית, אפילו בהנחות שיכולות להגיע ל -50% מערך המחיר המקורי. לקוחות רבים נוטים לחשוב בטעות כי מוצרי העודפים הינם ישנים ולא עדכניים, אך הרבה פעמים דווקא מדובר במוצרים עדכניים ואיכותיים למדי. בקרב מוצרי האלקטרוניקה, בשל התחרות הטכנולוגית בין חברות הייצור על המוצר החדשני והעדכני ביותר, הדגמים מתחלפים חדשים לבקרים, מה שיוצר גלים של מוצרים חדשים למדי המוחלפים בגרסא עדכנית יותר, מה שמותיר את המוצר הקודם בתור עודף יבוא.

האם כדאי לרכוש מוצרים המוגדרים עודפי יבוא בסיטונאות?

אם אתם מעוניינים לבצע רכישה גדולה של מוצרים המוגדרים עודפי יבוא, המחיר מצד אחד יכול לשחק תפקיד בשל ההוזלה המשמעותית שתוכלו לקבל, אך עם זאת עליכם לקחת בחשבון שיש כאן סיכון לא קטן במיוחד. עודפי ייבוא יכולים להיות אופציה מעולה עבור הצרכן הישראלי היחיד, אך בכל הנוגע לרכישה סיטונאית, צריך להיזהר ולבחון את מלאי המוצרים ואיכותם. בקרב המוצרים העודפים, ייתכנו מוצרים מחודשים או שעמדו בתצוגה, מה שיכול להעלות את החשש כי הם הופעלו שעות על גבי שעות במהלך הצבתם בחנות לעיני כל, למשל טלוויזיות. רכישה סיטונאית יכולה להיות הוזלה משמעותית לסיטונאי אך רצוי מאוד לבדוק את טיבם ותקינותם של כל המוצרים אחד אחד. 

 

פרגולה
איזו פרגולה מומלצת להתקנה בביתך?

פרגולות אלומיניום הן בחירה פופולרית עבור בתים ישראלים בשל העמידות ודרישות התחזוקה הנמוכות שלהן. הם עמידים בפני חלודה וקורוזיה, מה שהופך אותם לאידיאליים לאקלים של המדינה. ניתן גם להתאים פרגולות אלומיניום כך שיתאימו לסגנון הבית שלכם, המציעות מראה מלוטש ומודרני.

פינת אוכל
רעיונות לפינות אוכל קטנות: איך ליצור חלל פונקציונלי ומזמין

האם אי פעם הרגשתם שחדר האוכל שלכם, למרות גודלו הקטן, מחזיק את לב הבית? זה המקום שבו סיפורים נפרשים בארוחות מזדמנות, שבו צחוק מהדהד במהלך מפגשים חגיגיים, ושבו כל סנטימטר מרובע מספר סיפור של חום, הכנסת אורחים ואהבה. עם זאת, האתגר של הפיכת חלל אוכל קטן לפונקציונלי תוך שמירה על הזמנתו יכול לעתים קרובות להרגיש כמו עיצוב פאזל. האמנות של הפיכת האזורים הקומפקטיים הללו למקומות אוכל נעימים דורשת יצירתיות, חדשנות ונגיעה של קסם. הפוסט הזה נועד לחשוף את הקסם הזה, ולהדריך אתכם במסע של צבעים, רהיטים ורעיונות תאורה שמבטיחים לחולל מהפכה בחדר האוכל הקטן שלכם. דמיינו חלל שאינו מוגדר על ידי גודלו אך נחגג בזכות הקסם והפונקציונליות העצומים שלו. בואו נצא יחד כדי להפוך את פינת האוכל שלכם לא רק לפינה לארוחות, אלא לאבן פינה של רגעים בלתי נשכחים ומפגשים יקרים.

מכונת כביסה
חלקי חילוף למכונות כביסה: טיפים לתחזוקה ותיקון יעיל

עצרתם פעם לחשוב על בן הלוויה השקט בביתכם שמבטיח את הנוחות שלכם עם בגדים נקיים מדי יום? מכונות כביסה, שלעתים קרובות נלקחות כמובנות מאליהן, הן מרכיב מרכזי בשגרת היומיום שלנו. עם זאת, התחזוקה והתיקון שלהם יכולים לפעמים להרגיש כמו ניווט במים לא נודעים, מלאים במבוכה של בחירת חלקי החילוף הנכונים והבנת הניואנסים של טיפול במכונה. זהו מסע שבו תפר בזמן באמת מציל תשעה, ושומר לא רק על בד הבגדים שלנו, אלא גם על היעילות ואריכות הימים של מכשירי החשמל הביתיים החיוניים האלה.