ספייסרים לריצוף

עבודת ריצוף איננה עבודה פשוטה. בכדי לרצף בצורה הטובה ביותר יש להכין את השטח לקראת הריצוף. בהכנת השטח משתמשים בחומר מילוי אשר עליו מדביקים את המרצפות בחומר ידני. ככל שהרצף שתבחרו יהיה מנוסה ומקצועי יותר כך עבודת הריצוף תהיה איכותית יותר. כיום ניתן לעשות שימוש בספייסרים לריצוף לצורך ביצוע העבודה בצורה יסודית, מקצועית וטובה יותר. הספייסרים מהווה תוספת משמעותית מאוד לדיוק העבודה של הרצף כך שלא פעם גם רצפים שרק מתחילים בתחום, יכולים לבצע עבודה טובה ומדויקת באמצעות שימוש בספייסרים.

ספייסרים לריצוף – במה מדובר?

ספייסרים לריצוף יגיעו כערכה המכילה כמה חלקים: מכשיר לחיצה, קלינים וספייסרים כאשר הספייסרים יהיו למעשה חתיכות פלסטיק מיוחדות הרלוונטיות עבור שימוש חד פעמי. יש להניח אותם בין המרצפות וכאשר מניחים אותם עושים שימוש במכשיר לחיצה על מנת להדק את המרצפות אחת לשנייה, כאשר מה שיוצר את המרווח שבין המרצפות הוא הספייסר אשר מגיע בגודל הרלוונטי ולכן הוא יוצר מרווח שווה בין המרצפות. כלומר, במקום לשער מהו המרווח שיש ליצור באופן מדויק בין מרצפת למרצפת ולא פעם ליצור פערי גדלים במרווח, פשוט משתמשים בספייסרים והם יוצרים מרווח מדויק בין מרצפת למרצפת ובהתאם לכך, ריצוף מדויק ואיכותי. כדי להדביק את המרצפות בצורה האידיאלית יש להשתמש בחומרי ריצוף שונים כאשר אחד החומרים האיכותיים הוא דבק אפוקסי.

למה חשוב להשתמש בספייסרים?

אין ספק שיש חשיבות רבה לשימוש בספייסרים בעבודות ריצוף. הספייסרים יעילים מאוד ומסייעים בכמה דברים חשובים בתהליך:

ראשית כל, הם מונעים עבודה כפולה שכן, בלעדיהם הרצף יכול לגלות לאחר שהוא מסיים את עבודת הריצוף כי המרווחים אינם אחידים ובולטים לעין ועל כן הוא יידרש להרים את כל האריחים ולבצע את העבודה מחדש. שנית, לא פעם אנשי מקצוע עשויים לדרוש תשלום נוסף על הרמת המרצפות ותיקון המרווחים והדבר יכול לגרום לאי נעימות רבה בין הלקוחות לבינם. אין ספק כי ויכוח עם איש מקצוע לגבי תשלום הוא בהחלט לא דבר נעים ועל כן, חשוב מראש לוודא כי איש המקצוע שבא לרצף אצלכם, עובד עם ספייסרים ומבטיח כך עבודה מדויקת. בנוסף לכך, באריחים קרמיים ובעיקר באריחים גדולים, מאוד קשה לדייק בעבודה ידנית ועל כן, שימוש בספייסרים מסייע להקל על העבודה ולהפוך אותה מדויקת יותר. לאחר שמניחים את אריחי הקרמיקה הם יכולים לזוז תוך כדי הפילוס שלהם והתקנת הרצפה ועל כן, גם במקרה הזה שימוש בספייסרים מהדק את המרצפות ושומר עליהן שלא יזוזו עד שמקבעים אותן באמצעות חומרי ההדבקה הרלוונטים.

אילו ספייסרים ניתן למצוא כיום?

כיום ניתן למצוא ספייסרים בגדלים שונים וחשוב מאוד לבחור בגודל אשר מהווה את המרווח הנחוץ לכם בין המרצפות. ניתן למצוא ספייסרים בגודל חצי מ"מ, כאלה בגודל של 1-3 מ"מ ואף גדולים יותר והגודל הנבחר צריך להיות בהתאם להמלצת הרצף ולרצון שלכם בכל הנוגע למרווח שבין המרצפות שלכם.

לאילו סוגי ריצוף מתאימים הספייסרים?

ספייסרים מתאימים בעיקר להתקנה של אריחי גרניט פורצלן, לקרמיקה דמוי אבו, להתקנת דק עץ ועוד. ניתן למעשה להשתמש בהם כיום למגוון רחב של סוגי מרצפות כל עוד שיש צורך להקפיד על מרווחים שווים בין מרצפת למרצפת.

 

 

תוכן עניינים

תליונים מיוחדים וטרנדים לשנת 2022

שרשרת עם תליון מיוחד יכולה להיות המתנה המושלמת לאישה או נערה שקרובה לליבכם מאוד. אם תדעו לבחור אותה נכון. ישנם כמה סוגים של תליונים לשרשראות

כמה עולה ספר תורה?

מעוניינים לרכוש ספר תורה לעילוי נשמת אדם מסוים? רוצים לתרום לבית הכנסת שבו אתם מתפללים על ידי רכישת ספר תורה מהודר? בשלב הראשון יהיה עליכם