מתי צריך לבצע שיקום קירות בטון?

בטון הוא חומר חזק ועמיד שניתן להשתמש בו בבנייה. אחת הדרכים הנפוצות ביותר להשתמש בבטון היא יצירת קירות. אבל, עם הזמן, ייתכן שיהיה צורך לתקן או להחליף את קירות הבטון. קירות בטון משמשים לרוב בבניינים מכיוון שהם זולים וקלים לייצור. אבל, קירות בטון יכולים להיות קשים לשיקום לאחר שניזוקו או הזדקנו.

ישנם שני סוגים עיקריים של שיטות שיקום שניתן להשתמש בהן על קירות בטון:

1) הטבעה או מילוי של הסדקים בסוג מיוחד של מלט

2) ציפוי המשטח בחומר איטום

שיקום קירות בטון עשוי לכלול:

  •  מריחת ציפוי משטח חדש על הקיר
  • תיקון הקיר בטכניקות שונות כגון תיקון, מילוי או חידוש הקיר בחומר חדש כגון גבס, טיוח או צבע

קירות בטון מוזנחים לעתים קרובות ונשארים להתפורר. זה בגלל שהם לא מאוד אסתטיים. עם זאת, ניתן לשקם קירות בטון בעבודות מסוימות. ראשית, יש לנקות את המשטח ולהסיר כל חומר רופף. לאחר מכן, פני השטח עוברים יסוד ואטומים כדי למנוע נזק עתידי להתרחש. לאחר מכן, הקיר נצבע או מטופל באיטום המתאים לסוג הצבע או האיטום בו משתמשים (למשל צבע לטקס או איטום על בסיס מים). לבסוף, גימור מוחל כדי לספק הגנה נוספת לקיר כגון שכבת צבע שקופה או איטום על בסיס שעווה. השיקום הוא לרוב הדרך הטובה ביותר לשקם את הקירות של מבנים ומבנים מבטון. שיקום הוא תהליך המשקם את השלמות המבנית של המבנה, או משפר את יכולת השירות שלו. ניתן להגיע לשיקום על ידי תיקון או החלפה של חלקים פגומים או פגומים מהמבנה המקורי. זה יכול לכלול גם שדרוג לסטנדרטים מודרניים, כמו הנגשת בניין לאנשים עם מוגבלויות.

קירות בטון אינם עמידים כפי שהם נראים. הם עלולים להינזק מתנאי מזג אוויר קשים וסדקים יכולים להיווצר בבטון. כאן נכנס לתמונה תהליך שנקרא שיקום. שיקום הוא תהליך של שיקום או תיקון של חפץ ישן או פגום למצבו המקורי. הוא משמש גם לשיפור הביצועים והמראה של החזית, הפנים או מאפיינים אחרים של הבניין. ניתן לעשות זאת על ידי הוספת חומרים חדשים, שינוי חומרים קיימים, או שניהם. תהליך השיקום כולל הסרת פיסות בטון רופפות מהקיר ולאחר מכן מילוי חורים בבטון טרי. לאחר מכן, מורחים חומר איטום על פני השטח כדי להגן עליו מפני נזקי מים ודברים אחרים שעלולים לגרום שוב להיווצרות סדקים. שיקום קירות בטון הוא תהליך הכולל הסרת המשטח הישן ויישום חדש.

על מנת להצליח בתהליך השיקום, יש כמה דרישות שצריך לעמוד בהן. דרישות אלו הן:

  • הקיר חייב להיות תקין מבחינה מבנית
  • על המשטח להיות חלק ואחיד ללא סדקים או חיבורים
  • הקיר לא היה צריך להיות צבוע קודם לכן בחומר כלשהו

תוכן עניינים

מידע על מתכונים

אתר למתכונים הוא אתר המספק מידע על סוגי מזון שונים. ייתכן שיש לו מסד נתונים של מתכונים, הוראות שלב אחר שלב לבישול ומידע אחר על

איך מודדים רעש בפרויקט בנייה?

על מנת להוזיל את יוקר המחייה ישנה חשיבות לעבוד בצורה מהירה בכל פרויקט שהוא. בו בזמן ישנה חשיבות שלא להרעיש יתר על המידה, ובאותה נשימה