כמה עולה לבנות בריכה

תוכן עניינים

בריכה ביתית הפכה בשנים האחרונות לחלום הישראלי של מי שמחזיק בבית פרטי. היא הופכת את השהות בבית לנעימה, היא מפנקת, היא מספקת פעילות לילדים לאורך כל הקיץ והיא מפעילה את כל הגוף. לבריכה יתרונות רבים אך אין ספק שלא מדובר בעסק זול. הקמת בריכה בבית מצריכה לא מעט הכנות, אישורים, תחזוקה וכמובן שלצד כל אלו יש גם להתחשב בהיבט הבטיחותי. אז כמה תעלה לנו הקמת בריכה ביתית ומה כדאי לדעת לפני שיוצאים לדרך להגשמת החלום? הכנו עבורך כתבה מקיפה שתסייע לשים קצת סדר בדברים. 

במה כרוכה בניית בריכה ביתית?

בניית בריכה ביתית כרוכה בכמה וכמה הכנות ראשוניות כדי להבטיח את הבטיחות שלה ואת תפעולה השוטף. ראשית, במידה ומדובר בבריכה קבועה שעבורה יש לבצע חפירות בקרקע – יש לקבל היתר לכך מטעם הרשות המקומית. שנית, יש להיות מלווים על ידי בעלי מקצוע המתמחים בתחום ההנדסה והבנייה, וזאת כדי להבטיח שעבודות החפירה מבוצעות על פי ההיתר והתנאים הנדרשים בו. 

בשלב הכנת הקרקע יש לשים לב שכל עבודות החפירה והבנייה נעשות על פי תנאי ההיתר, וכי גם חדר המכונות של הבריכה נבנה על פי הדרישות הקבועות בחוק בנושא זה. יש לבחור בין חומרי הגלם הקיימים כיום את סוג הבריכה המועדפות. ישנן בריכות בטון, בריכות פיברגלס ובריכות מתועשות. בנוסף, ישנן בריכות שנחשבות לזמניות יותר והן בריכות עמודים או בריכות גומי. 

כמה עולה בריכה ביתית? 

יש להתייחס לעלויות הבריכה הביתית בשני מישורים – עלויות הקמת בריכה ועלויות תחזוקה לאורך השנים. מבחינה זו יש הבדל גדול בין סוגי הבריכות כיום, שכן לא ניתן להשוות את עלויות בריכה מבטון לעלויות בריכה זמנית. 

מחיר בור ויציקת בטון יעלה בין 100 ל-150 אלף שקלים בממוצע כשמדובר על בריכות בגודל שלושה על שבעה מטרים. שלב האיטום והציפוי יעלה בין 200 ל-300 שקלים ש"ח למ"ר כשמדובר על ציפוי PVC, בקרמיקה מדובר על מחיר של בין 550 ל-650 ₪ למ"ר ואף יותר. יש לקחת בחשבון גם את הקמת חדר המכונות בגודל סטנדרטי הוא בדרך כלל יהיה בין 21 ל-48 מ"ר. מחיר התקנת חדר המכונות יכול לנוע בין המחירים 30,000 ₪ ל-60,000 ₪. יש לקחת בחשבון מחירים נוספים – למשל משאבה לבריכה עולה כמה אלפי שקלים, לוח חשמל יכול להגיע למחיר של 10,000 ₪, ופילטר לבריכה יכול גם לעלות בין 5,000 ל-10,000 ₪. 

סוג הקרקע יכול להשפיע על מחיר העבודה הסופית, שכן ככל שהאדמה תהיה סלעית יותר, כך יהיה צורך לבצע בה קידוחים שיהיו מורכבים וקשים יותר. גם הנגישות לבריכה יכולה להשפיע על המחיר שלה וסוג הגימור לבריכה בו יעשה שימוש. 

כדאי גם לדעת כי בניית בריכת שחייה לא נגמרת בהקמה, יש לה עוד עלויות נוספות שיש לקחת בחשבון. לדוגמה, אם רוצים כיסוי איכותי שישמור על הבריכה אך גם על הילדים, הוא יכול לעלות כמה עשרות אלפי שקלים, משאבה לחימום המים גם תעלה בין 15,000 ל-30,000 ₪, תלוי בגודל הבריכה. כמו כן, יש לקחת בחשבון עלויות של מילוי הבריכה במים בעונה שיכולים להגיע לסכומים של מאות ואף אלפי שקלים – הכול בהתאם לגודל הבריכה. 

פרגולה
איזו פרגולה מומלצת להתקנה בביתך?

פרגולות אלומיניום הן בחירה פופולרית עבור בתים ישראלים בשל העמידות ודרישות התחזוקה הנמוכות שלהן. הם עמידים בפני חלודה וקורוזיה, מה שהופך אותם לאידיאליים לאקלים של המדינה. ניתן גם להתאים פרגולות אלומיניום כך שיתאימו לסגנון הבית שלכם, המציעות מראה מלוטש ומודרני.

פינת אוכל
רעיונות לפינות אוכל קטנות: איך ליצור חלל פונקציונלי ומזמין

האם אי פעם הרגשתם שחדר האוכל שלכם, למרות גודלו הקטן, מחזיק את לב הבית? זה המקום שבו סיפורים נפרשים בארוחות מזדמנות, שבו צחוק מהדהד במהלך מפגשים חגיגיים, ושבו כל סנטימטר מרובע מספר סיפור של חום, הכנסת אורחים ואהבה. עם זאת, האתגר של הפיכת חלל אוכל קטן לפונקציונלי תוך שמירה על הזמנתו יכול לעתים קרובות להרגיש כמו עיצוב פאזל. האמנות של הפיכת האזורים הקומפקטיים הללו למקומות אוכל נעימים דורשת יצירתיות, חדשנות ונגיעה של קסם. הפוסט הזה נועד לחשוף את הקסם הזה, ולהדריך אתכם במסע של צבעים, רהיטים ורעיונות תאורה שמבטיחים לחולל מהפכה בחדר האוכל הקטן שלכם. דמיינו חלל שאינו מוגדר על ידי גודלו אך נחגג בזכות הקסם והפונקציונליות העצומים שלו. בואו נצא יחד כדי להפוך את פינת האוכל שלכם לא רק לפינה לארוחות, אלא לאבן פינה של רגעים בלתי נשכחים ומפגשים יקרים.

מכונת כביסה
חלקי חילוף למכונות כביסה: טיפים לתחזוקה ותיקון יעיל

עצרתם פעם לחשוב על בן הלוויה השקט בביתכם שמבטיח את הנוחות שלכם עם בגדים נקיים מדי יום? מכונות כביסה, שלעתים קרובות נלקחות כמובנות מאליהן, הן מרכיב מרכזי בשגרת היומיום שלנו. עם זאת, התחזוקה והתיקון שלהם יכולים לפעמים להרגיש כמו ניווט במים לא נודעים, מלאים במבוכה של בחירת חלקי החילוף הנכונים והבנת הניואנסים של טיפול במכונה. זהו מסע שבו תפר בזמן באמת מציל תשעה, ושומר לא רק על בד הבגדים שלנו, אלא גם על היעילות ואריכות הימים של מכשירי החשמל הביתיים החיוניים האלה.