טיפול פסיכולוגי

פסיכותרפיה היא תהליך של חקירה והתייחסות לסוגיות וקונפליקטים בקשר טיפולי עם אדם, זוג, משפחה או קבוצה.

הוא משמש לעתים קרובות לטיפול בבעיות נפשיות, כגון דיכאון, הפרעות חרדה או שימוש בסמים.

טיפול יכול להיות תהליך קשה. לא מדובר רק בדיבור אלא גם בתהליך הריפוי ופיתוח נקודת מבט חדשה על החיים.

באתר המרכז לקולות הנפש- טיפולים פסיכולוגיים תוכלו למצוא עוד מידע על הטיפול.

 

תהליך הטיפול

פסיכותרפיה היא שיטת טיפול שיכולה לעזור לבריאות הנפש. הוא משמש על ידי מטפלים כדי לעזור למטופלים שלהם עם בעיות שונות.

השלב הראשון בתהליך של פסיכותרפיה הוא שהמטפל יכיר את המטופל וצרכיו. לאחר מכן הם יוצרים תוכנית שתעזור להם להתגבר על הבעיות שלהם.

הסוגים הנפוצים ביותר של פסיכותרפיה הם טיפול קוגניטיבי התנהגותי, טיפול בין אישי וטיפול בדיבור. טיפול בשיחות כולל פסיכואנליזה וטיפול קוגניטיבי התנהגותי המשמשים שניהם לטיפול בדיכאון.

 

למי הטיפול עוזר?

פסיכותרפיה היא תהליך המסייע לאנשים עם בעיות נפשיות, כגון דיכאון וחרדה, לנהל את הסימפטומים ולשפר את איכות חייהם.

פסיכותרפיה היא שימוש בטכניקות פסיכולוגיות כדי לשנות התנהגויות או מחשבות בעייתיות ולעזור לאנשים להתמודד עם מצוקה רגשית. ניתן להשתמש בו בפני עצמו או בשילוב עם תרופות וטיפולים אחרים.

ישנן טיפולים פסיכותרפיים רבים ושונים לטיפול בבעיות שונות, אך לכולן המטרה המשותפת לעזור לאנשים להבין טוב יותר את עצמם ואת עולמם, לפתח דרכים חדשות לחשוב על עצמם ומערכות יחסים, ללמוד מיומנויות חדשות לניהול רגשות, למצוא משמעות לחיים, או לקבל תובנה לגבי מצבם הנוכחי.

פסיכותרפיה היא שימוש בשיטות פסיכולוגיות, בעיקר בינאישיות, כדי לעזור לאנשים לשפר את בריאותם הנפשית. זה נחשב בדרך כלל לסוג של טיפול בדיבור.

טיפול פסיכולוגי יכול לשמש לטיפול במגוון בעיות נפשיות, כולל דיכאון, הפרעות חרדה, הפרעות אכילה והתמכרויות. פסיכותרפיה יכולה לשמש גם לטיפול בבעיות התנהגות כמו כאב כרוני והפרעת דחק פוסט טראומטית.

 

במה הטיפול מתמקד?

פסיכותרפיה היא סוג של טיפול המסייע לאנשים עם בעיות נפשיות. זוהי צורה של טיפול מדבר המסייע לאנשים הנאבקים בבעיות נפשיות. ישנם סוגים רבים ושונים של פסיכותרפיה ולכל אחד מהם יש מערך יעדי טיפול משלו.

ישנם סוגים רבים ושונים של פסיכותרפיה, אך הנפוצים שבהם הם טיפול קוגניטיבי התנהגותי, פסיכותרפיה פסיכודינמית וטיפול בין אישי.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) מתמקד בשינוי מחשבות והתנהגויות על מנת לשנות את מצבי הרוח או הרגשות של הפרט. צורת טיפול זו הוכחה כיעילה בטיפול בדיכאון, הפרעות חרדה, הפרעות אכילה, הפרעות שימוש בסמים והפרעות אישיות.

פסיכותרפיה פסיכודינמית מתמקדת כיצד הלא מודע משפיע על התנהגות על מנת לעזור לאנשים להתמודד עם רגשותיהם או לשנות את התנהגותם.

תוכן עניינים