ביטוח מקיף – למה משתלם לרכוש פוליסת ביטוח גם עבור רכב ישן

תוכן עניינים

 

אנשים מחפשים הרבה פעמים דרכים כיצד להוזיל עלויות, לצמצם הוצאות במקומות שנדמה להם שהן לא הכרחיות. אנשים לא קונים מוצרים שהם לא צריכים או מוותרים על מוצרים מסוימים שהתרגלו להם, אם הם חושבים שיוכלו בלעדיהם.

אנשים גם מוכנים לוותר על פוליסות ביטוח מסוימות או רכיבים שלהן, אם הם חושבים שיש להם אפשרות להסתדר בלעדיהן. לעיתים זה גם במחיר של נטילת סיכון, מתוך מחשבה שהסיכוי שהוא יתממש נמוך, ועדיף להם לחסוך בעלויות. אחת הדוגמאות לכך הוא בקרב בעלי רכבים ישנים בהקשר של ביטוח מקיף לרכב.

מי שמחזיק ברשותו רכב ישן, רכב של למעלה מעשר שנים על הכביש, רכב שערכו נמוך בעשרות אחוזים מהסכום ששילם עבורו ובוודאי מערכו של רכב חדש, שואל את עצמו הרבה פעמים, אם משתלם לו להשקיע אלפי שקלים בשנה על ביטוח מקיף לרכב. הדעה הרווחת בקרב לא מעט אנשים היא, עדיף להשקיע רק בביטוח חובה כי המדינה מחייבת ובביטוח צד ג', כי הוא זול יותר ומספק כיסויים לפגיעות ברכוש של אחרים. לעומת זאת במקרה של ביטוח מקיף אפשר להימנע מכך.

למה אנשים מבקשים להימנע מביטוח מקיף לרכב ישן והאם זה באמת חכם?

הסיבה העיקרית בגינה בעלי רכבים ישנים נמנעים לעיתים מרכישת ביטוח מקיף לרכב, היא ההכרה שערך הרכב הוא מאוד נמוך, והפוליסה לא בהכרח תשרת אותם. לעיתים היא תעלה הרבה ותייצר הוצאה משמעותית לרכב בערך נמוך. אם היה מדובר ברכב יוקרתי, אז היה משתלם לרכוש עבורו פוליסה יקרה, כך שאם יגרם נזק, חברת הביטוח תכסה אותו. אם הערך של הרכב נמוך, אז ההוצאה לא תמיד משתלמת.

זו טעות לחשוב כך. ביטוח מקיף אומנם גובה הוצאה לא קטנה אך הכיסויים שהוא כולל יכולים לספק מענה רחב, בסך הכל כיסויים בעלי ערך רכב מבחינה כספית. רכב ישן טוב יכול לשרת את בעליו במשך שנים ארוכות. הפוליסה מכסה חלק מסוים בהוצאות, אם חס וחלילה קורה משהו לרכב. זה יכול לחסוך הוצאות משמעותיות שבעל הרכב יצטרך לבצע בעצמו, בהיעדר פוליסה. יתרה מזו, הפוליסה מספקת גם כיסוי במקרים של גניבה או תאונה טוטאל לוס. גם אם מדובר על סכום נמוך, זה יהווה בסיס לרכישת רכב חדש. אחרת בעל הרכב יצטרך לשאת בהוצאות בעצמו.

איך אפשר להפחית הוצאות בצורה יותר חכמה

מי שמחפש דרכים לחסוך בהוצאות, בכל מה שקשור לפוליסת ביטוח מקיף לרכב, יכול להיכנס לאתר של Wobi, לקבל הצעות מחיר מחברות ביטוח שונות, ולבצע השוואת מחיר בין ההצעות השונות. כך ניתן לקבל את ההצעה הכי אטרקטיבית מבחינת תנאים וכיסויים וכן מבחינת עלויות. כך אפשר לחסוך באופן משמעותי וליהנות מפוליסת ביטוח מקיף משתלמת יחסית גם עבור רכב ישן.

 ביטוח

ניקיון
ניקיון אחרי שיפוץ – איך להחזיר את הבית למצב מושלם במהירות

סיום פרויקט שיפוץ מביא איתו תערובת של סיפוק וציפייה. זה כמו לעמוד על סף חלום שהפך למציאות, להוט לשקוע ביופי ובפונקציונליות של החלל החדש שהשתנה. עם זאת, לפני שתוכלו להתענג באמת על השינוי הזה, יש שלב מכריע שדורש את תשומת לבכם: ניקוי מקיף כדי להעיף את שאריות תהליך השיפוץ.

פרגולה
איזו פרגולה מומלצת להתקנה בביתך?

פרגולות אלומיניום הן בחירה פופולרית עבור בתים ישראלים בשל העמידות ודרישות התחזוקה הנמוכות שלהן. הם עמידים בפני חלודה וקורוזיה, מה שהופך אותם לאידיאליים לאקלים של המדינה. ניתן גם להתאים פרגולות אלומיניום כך שיתאימו לסגנון הבית שלכם, המציעות מראה מלוטש ומודרני.